معرفیدفاتر و شعبخرید و فروشانبارداریامور تحقیقاتیمحصولاتتقدیر نامه هااخبارتماس با مانقشه سایتEnglish
 
دفاتر و شعب
دفتر مرکزی
دفاتر داخلی
دفاتر خارجی
شعب داخلی
نقشه گسترش فعالیت
گالری عکس
     

دفتر آلمان: در نخستين مرحله ورود مستقيم به بازارهاي اروپا، تعاوني با احداث كارخانه اي براي بودادن و بسته بندي پسته، در جوار دفتر فروش سابق خود در هامبورگ در سال 1365، واردعمل شد. اين كارخانه كه((پيستاكو)) ناميده شده است، با استفاده از مدرنترين ماشين آلات خودكار ، پسته بسته بندي شده را به سراسر اروپا و روسيه توزيع ميكند. اين كارخانه ميتواند سالانه 7 هزار تن از محصول پسته ارسالي به اروپا را جذب و پس از بسته بندي روانه بازارها كند. تعاوني براي احداث اين مجموعه، نزديك 14 ميليون مارك (7 ميليون يورو) هزينه كرده كه با استفاده از آن ، فضايي با وسعت بيش از 10 هزار مترمربع رادر اختيار خود گرفته است. در اين مجموعه 3200 مترمربع انبار سرپوشيده، 1380 مترمربع فضاي ادراي ،1840 مترمربع سالن توليد و 324 مترمربع اماكن مسكوني براي سكونت پرسنل فني احداث شده است .

بخش بازرگاني پيستاكو بسيار فعال است و با توانمندي بالايي، توانسته است بازار بالقوه پسته ايران را با بسته بنديهاي جديد 100 گرمي ، 200 گرمي، 500 گرمي، يك كيلوگرمي و بسته بنديهاي بزرگتر براي عمده فروشي ها به صورت 10 و20 كيلويي بدون هوي (واكيوم) ، هم چنين بسته هاي بزرگتر نيم و يك تني مورد حمايت قرار دهد.

تعاوني در آلمان سه دفتر فروش و دو نمايندگي دارد. اين دفاتر كه از سوي كاركنان ايراني و آلماني ادره مي شود، فعاليت گسترده اي را براي شناساندن و بازاريابي پسته ايران در اروپا بر عهده دارند. اين دفتر با حضور مداوم در نمايشگاههاي بين المللي

(( آنوگاوكلن)) در آلمان ، نمايشگاه سيال در فرانسه ، نمايشگاه پارما درايتاليا و نمايشگاههاي ديگري در كشور اسپانيا ، مكزيك كانادا و ساير كشورهاي اروپا شرقي كه اخيرا به اروپا متحد پيوسته اند و توزيع نمونه هاي پسته ايران ميان بازديد كنندگان و نمايش فيلم و اسلايد و ساير ابزارهاي اطلاع رساني و بازاريابي پسته ايران اقدام مي كنند كه نتيجه آن را در افزايش ميزان صادرات پسته كشورمان به اروپا ميتوان ملاحظه كرد.

 

دفتر انگلستان: دفتر تعاوني در انگلستان در سال 1366، در لندن تاسيس شد و از بدو آغاز فعاليت ، تماس مداومي را با كليه مصرف كنندگان و كارخانه هاي خشكبار و صنايع غذايي و همچنين سازمان ها و مسئولان پسته در اروپا برقرار كرد. اين دفتر علاوه بر كارهاي مربوط به بازاريابي و فروش پسته، كليه مسئوليت هاي ديگري را نيز كه براي مديريت بازار پسته كشور ضروري بوده است، بر عهده دارد. اين دفتر بعنوان نماينده پسته ايران، ضمن انعكاس پيشرفت ها و تحولات كمي و كيفي محصول پسته ايران يه مقامات و بازرگانان انگليسي، كوشش زيادي را بعمل مي آورد تا مسئولان اروپايي را در مورد كيفيت و مرغوبيت پسته صادراتي ايران مطمئن گرداند.

دفتر انگلستان نيز مانند دفتر آلمان ، كارنامه موفقي را در زمينه بازاريابي و شناساندن محصول پسته ايران به مردم منطقه، كانادايي ها و اهالي آمريكاي شمالي ارائه داده است. اين دفتر نيز از طريق شركت در نمايشگاههاي بين المللي و صنايع غذايي و هم چنين كسب رياست كنفرانس بين المللي سازمان جهاني خشكبار ( آي. ان. سي.) حيثيت زيادي براي پسته ايران كسب كرد.

در نتيجه اين اقدامات، واردات كشورهاي اروپايي از ايران به ميزان چشم گيري رو به رشد گذاشت. به نحوي كه هم اكنون بيش از 74 درصد پسته وارداتي اروپا از منابع ايران تامين مي شود. اين در حالي است كه ساير كشورهاي توليدكننده پسته به شدت مي كوشند تا بر سهم خود در اين بازار بيفزايند.

 

دفتر امارات: يكي ديگر از دفاتر فعال تعاوني در امارات عربي متحده تاسيس شده است. اين دفتر مسئوليت فروش پسته ايران به بازارهاي خاورميانه، آفريقا، هندوستان و آسياي ميانه را در اختيار دارد و مانند ساير دفاتر، اقدامات وسيعي را براي معرفي پسته ايران سامان دهي مي كند كه از دورترين نقطه آفريقا تا كشورهاي آسياي ميانه را در بر ميگيرد. حضور در نمايشگاههاي منطقه اي ، نمايشگاه بين المللي هندوستان، شارجه، مراكش، ژوهانسبورگ، روسيه و بسياري ديگر از نمايشگاههاي تخصصي، از جمله كارهاي اين دفتر است.

دفتر دبي علاوه بر بازاريابي پسته ايران، همكاري نزديك با مراكز تحقيقاتي و پژوهشي مخلي براي كشف نقاط بحراني آلودگي پسته به افلاتوكسين، برقرار كرده است. همكاري نزديك اين دفتر با مقامات كشور امارات عربي متحده نيز باعث شده است كه براي حفظ ارزش و اعتبار پسته ايران را به امارات صادر مي كنند، حمايت نمي كند.

 

دفتر مالزي : در سال 1374، شركت تعاوني توليد كنندگان پسته رفسنجان با هدف تنوع بخشيدن به بازارهاي پسته ايران و قطع وابستگي صرف به بازار اروپا ، تلاش خود را براي حضور در بازارهاي خاور دور، با تاسيس دفتري در مالزي آغاز كرد. تا پيش از آن ، بازار خاور دور، چين ، هنگ كنگ و تايوان، از دسترس حدي پسته ايران دور مانده بودند. اما با شروع دفتر كوالالامپور و صرف هزينه هاي سنگين از سوي تعاوني، اكثر توزيع كنندگان خشكبار اين كشورها و از جمله اندونزي ، تايلند،ژاپن و ساير كشورها به بو دادن و بسته بندي پسته ايران رغبت نشان دادند. به نحوي كه حجم مصرف پسته اروپا بالا رفته است و با توجه به جمعيت بالاي كشور چين، رشد اقصادي و توسعه رفاه اجتماعي در اين نواحي، چشم انداز آتي پسته ايران در خاور دور فوق العاده مطلوب و اميدبخش به نظر مي آيد.

بايد توجه داشت كه اين بازارها پيش از تاسيس دفتر تعاوني در مالزي، در اختيار بازرگانان ساير كشورهاي ساير كشورهاي توليد كننده پسته بود كه بتدريج سهم نفوذ آنها كاهش يافته است.

 

سرمايه گذاري شركت در خارج از كشور

توسعه صادرات، همواره يكي از اهداف اصلي شركت تعاوني بوده است. از آنجا كه يكي از بهترين راه هاي توسعه صادرات، مواد خوراكي معرفي و ارائه محصول با كيفيت مطلوب در بسته بنديهاي زيبا و بهداشتي است. شركت تعاوني در سال 1365 اقدام به احداث كارخانه بو دادن و بسته بندي پسته به نام (( پيستاكو)) د رشهر هامبورگ آلمان كرد كه در حال حاضر با توليد سالانه 7 هزار تن پسته در بسته بنديهاي متنوع كه به وسيله ماشين هاي تمام اتوماتيك صورت ميگيرد، توانسته است سبب جلب مشتريان زيادي در سراسر اروپا، روسيه ، چين و كشورهاي آسياي ميانه شود. اين كارخانه يكي از فعالترين و مدرن ترين كارخانه ها در نوع خود بوده وسهم بسزايي در معرفي پسته ايران به بازارهاي جهاني داشته است.

كارخانه فوق داراي 10 هزار مترمربع زمين، 1380 متر مربع ساختمان اداري( بخشي از آن در اجاره است)، 1840 مترمربع سالن توليد و 3200 مترمربع انبار دو طبقه است كه از ظرفيت مازاد اين انبار، براي نگهداري پسته خام شركت تعاوني به جاي انبارهاي اجاره اي استفاده مي شود. علاوه بر انبار وكارخانه فوق، شركت داراي يك منزل مسكوني با مساحت 648 متر مربع زمين و 324 متر مربع ساختمان در دو طبقه در حومه كارخانه است كه بخشي از آن در اجاره است.

 

 تعاوني در آلمان، سه دفتر فروش و دو نمايندگي دارد. اين دفاتر كه از سوي كاركنان ايراني و آلماني اداره ميشود، فعاليت گستردهاي را براي شناساندن و بازار يابي پسته ايران در اروپا برعهده دارند.

صفحه اصلی | معرفی | دفاتر و شعب | خرید و فروش | انبارداری | امور تحقیقاتی | محصولات | تقدیر نامه ها | اخبار | تماس با ما | نقشه سایت
Copyright © 2003-2004 Rafsanjan Pistachio Producers Co-operative ( RPPC.IR ).
All rights reserved..