معرفیدفاتر و شعبخرید و فروشانبارداریامور تحقیقاتیمحصولاتتقدیر نامه هااخبارتماس با مانقشه سایتEnglish
 
دفاتر و شعب
دفتر مرکزی
دفاتر داخلی
دفاتر خارجی
شعب داخلی
نقشه گسترش فعالیت
گالری عکس
     

دفتر تهران : دفتر تهران ، مسئوليت برنامه ريزي و سياست گذاري امور بازرگاني داخلي و خارجي و هم چنين ايجاد هماهنگي بين دفاتر و تعيين خط مشي قيمت گذاري و كنترل عرضه پسته در بازارهاي جهاني را بر عهده دارد. وظايف ديگري از قبيل ارتباط نزديك با مقامها ونهادهاي سياسنگذاري دولتي، مذاكره با بانك ها براي دريافت تسهيلات ، انتقال وجوه حاصل از صادارت پسته و همين طور انتقال ديدگاههاي شركت به دفتر امور پسته وزارت جهاد كشاورزي ، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي در جهت كسب اطمينان از سلامت پسته صادراتي نيز بر عهده دفتر تهران است. علاوه براين، مسايل مربوط به سرمايه گذاري هاي شركت تعاوني در مؤسسات و

كارخانه هاي مختلف ، از جمله شركت سيمان زرين رفسنجان، شركت خدمات صنعتي و كشاورزي رفسنجان ( رياسكو) ، تامين كالاها مورد نياز اعضا و اقدام به تامين و واردات آن ها براساس سياست گذاري هاي دفتر مركزي شركت در رفسنجان، از طريق دفتر تهران انجام مي گيرد.

دفتر تهران در انتهاي خيابان خالد اسلامبولي، نبش كوچه بيست و هشتم، شماره 88 قرار دارد، در مالكيت شركت تعاوني قرار دارد و علاوه بر اين، دفتر ديگري در خيابان سميه، شماره 150 براي تنظيم و پخش پسته در داخل كشور ايجاد شده است. ساختمان اين دفتر نيز در مالكيت شركت تعاوني توليد كنندگان پسته رفسنجان قرار داد. دفتر مزبور از طريق واحدهاي فروش فرعي در ميدان ميوه و تره بار و فروشگاههاي زنجيرهاي و هم چنين تعاوني مصرف، به عرضه خرده فروشي محصول پسته اقدام مي كند. بخشي ديگر از مسئوليت توزيع بازاريابي براي بسته بندي هاي كوچك در ساير نهادهاي كشوري است.از جمله توزيع پسته در پروازهاي شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي و ساير شركتها نيز با همكاري و كوشش اين دفتر امكان پذير شده است.

 

دفتر رفسنجان : تشكيلات موجود در رفسنجان، بزرگترين مجموعه توليد و فرآوري پسته در جهان است. اين دفتر با ميلياردها ريال سرمايه گذاري تعاوني در مجموعه اي به وسعت 45 هكتار، در 5 كيلومتري غرب شهرستان رفسنجان ايجاد شده است كه مسئوليت اصلي سياست گذاري و ابلاغ دستور عملهاي مصوب هيئت مديره را به ساير واحدهاي فرعي و از جمله دفتر تهران بر عهده دارد. هيات مديره شركت مرتبا در اين مركز نشست هاي خود را تشكيل مي دهد كه در آنها با توجه به تحولات بازارهاي داخلي و بين المللي پسته، سياستهاي اجرايي شركت مطرح و به تصويب مي رسد.

اين مركز، كليه فعاليتهاي مربوط به جمع آوري، طبقه بندي ، سورت ، ضدعفوني كردن ، آزمايش‌ ، بسته بندي و حمل ونقل پسته خريداري شده از سوي تعاوني را بر عهده دارد. در اين مجتمع، كليه امكانات پيشرفته نگهداري و فرآوري از جمله انبارهايي با ظرفيت بيش لز 100 هزار تن ، سيلوي ذخيره سازي پسته آماده صدور به ظرفيت 700 تن ، خطوط مختلف فرآوري و سورتهاي مدرن نوري براي جداسازي پسته هاي مشكوك وجود دارد. همچنين انواع خطوط بسته بندي ،پالتيزه ، واكيوم، كيسه اي و بسته بندي هاي كوچك فلزي و سلفون براي مصارف خرده فروشي، در اين مجموعه تاسيس و نصب شده است.

در اين مركز، تعاوني يك آزمايشگاه اختصاصي با همه دستگاههاي مورد نياز تاسيس كرده است كه نمونه هاي پسته صادراتي را مورد آزمون قرار مي دهد تا از سلامت آناطمينان كامل حاصل شود.بر اثر عملكرد اين آزمايشگاه در سال هاي اخير، كيفيت پسته صادراتي تعاوني به ميزان چشم گيري در تناسب با بازارهاي مقصد، بهبود يافته است. اين آزمايشگاه در انجام پروژه هاي تحقيقاتي نيز عملكرد مطلوبي دارد. از جمله ديگر كارهاي اين واحد، توزيع كالاها و تجهيزات مورد نياز باغداران عضو،تامين وسايل و مايحتاج اوليه زندگي و همچنين سم و كود لازم براي استفاده در سطح باغ هاست. دفاتر فرعي تعاوني كه براي جمع آوري محصول در 7 شهر استان كرمان تاسيس شده نيز، از سوي دفتر تعاوني در رفسنجان ادره مي شود. هر كدام از اين دفاتر داراي فضاي كافي براي استقرار پرسنل و نگهداري پسته خريداري شده در وضعيت قابل قبول است. بيشترين بخش از كاركنان نيروي انساني شركت تعاوني، در دفتر رفسنجان و دفاتر فرعي شركت در شهرهاي مختلف استان كرمان كار مي كنند. اين دفاتر از نظر پاسخ گويي به سؤالات و نيازهاي اعضاي تعاوني در مرحله اول اهميت قرار دارند.

 

 

صفحه اصلی | معرفی | دفاتر و شعب | خرید و فروش | انبارداری | امور تحقیقاتی | محصولات | تقدیر نامه ها | اخبار | تماس با ما | نقشه سایت
Copyright © 2003-2004 Rafsanjan Pistachio Producers Co-operative ( RPPC.IR ).
All rights reserved..