اعلام حمایت استاندار از جشن پسته رفسنجان

دبیر جشن پسته شرکت تعاونی تولید کنندگان پسته رفسنجان اعلام کرد , هماهنگی های لازم با مدیران ارشد کشور و استان در خصوص برگزاری هرچه باشکوهتر دومین جشن پسته رفسنجان به میزبانی شرکت تعاونی تولید کنندگان پسته انجام شده است و رایزنی هایی در حال انجام است که زمینه حضور تاثیر گذار مقامات بلندپایه کشوری در این جشن فراهم شود.

آقای میرحسینی افزود : در نشستی که در خدمت آقای نجار استاندار محترم کرمان داشتیم ایشان از پیشنهاد برگزاری جشن پسته در رفسنجان به گرمی استقبال نموده و طی دستورالعملی از ادارات و نهادهای مربوطه استان خواستار همکاری کامل در برگزاری این جشن شدند .

مهندس میرحسینی خاطرنشان کرد , هدف از برگزاری این جشن بزرگ معرفی هرچه بیشتر این محصول مهم استراتژیک و رواج روحیه نشاط و امید به آینده در کشاورزان در آستانه فصل برداشت محصول پسته است . وی افزود : شهرستان رفسنجان با دارا بودن 120 هزار هکتار پسته و سابقه چند صدساله در تولید پسته به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده پسته در ایران و جهان شناخته می شود و این حق قانونی و طبی عی رفسنجان است که جشنواره ملی پسته را برگزار کند اما به دلیل عدم توجه برخی مسئولان به این مهم شاهد بودیم سال گذشته جشنواره پسته در یکی از شهرهای استان برگزار شد و این نمود عینی تضییع حقوق مردم رفسنجان بود .

دبیر جشنواره پسته افزود : برای برگزاری جشنواره پسته باید همکاری و هماهنگی بین ادارات و نهادها و تشکل های مربوط به این محصول ایجاد و با رایزنی و پیگیری مجدانه همه مسئولان انجام شود گفت : امیدوارم در دولت جدید و با رایزنی هایی که در حال انجام است زمینه صدور مجوز برگزاری جشنواره ملی پسته در رفسنجان برای سال آینده فراهم شود و شرکت تعاونی تولید کنندگان پسته رفسنجان به عنوان بزرگترین تعاونی کشاورزی کشور با بیش از 75 هزار عضو مجدانه پیگیر این موضوع بوده و خواهد بود زیرا برگزاری جشنواره ملی پسته را حق شهرستان رفسنجان می داند و به اثرات مفید وسازنده برگزاری جشنواره ملی پسته در افزایش تولید و شکوفایی اقتصادی شهرستان کاملا واقف است و سعی دارد با رایزنی با مدیران ارشد کشور و استان به این مهم دست یابد .

دبیر جشن پسته افزود : با توجه به استقبال بسیار خوب شهروندان از جشن پسته سال قبل و با توجه به احتمال حضور مقامات بلند پایه کشوری تدابیری در جهت وسعت مکان برگزاری اندیشیده شده است .

آقای میرحسینی افزود : با رایزنی هایی که با تشکل های مردمی بویژه بانوان هنرمند رفسنجان انجام شده است نمایشگاه سبزیجات و مواد غذایی مرتبط با پسته گسترده تر و معنوی تر از سال گذشته و به مدت سه روز برگزار خواهد شد و علاقه مندان برای دریافت غرفه برای این نمایشگاه و نمایشگاه ادوات کشاورزی و ماشین الات فراوری پسته می توانند به ستاد جشن پسته مستقر در دفتر مرکزی شرکت تعاونی تولید کنندگان پسته رفسنجان مراجعه و یا با تلفن 0914559608 آقای مهندس کلانتری تماس بگیرند .

دبیر جشن پسته درخصوص برگزاری همایش علمی نیز گفته : همزمان با روز برگزاری جشن پسته که احتمالا نیمه اول شهریور ماه خواهد بود همایش یک روزه علمی تخصصی آشنایی با فن آوریهای نوین صنعت پسته با همکاری اتاق بازرگانی , دانشگاههای ولی عصر (عج) و آزاد اسلامی و با حضور مقامات بلند پایه وزارتخانه های جهاد کشاورزی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار و نشستهای تخصصی و کلاسهای آموزشی آن در محل دفتر شرکت تعاونی برگزار خواهد شد .

آینه رفسنجان سه شنبه 29 مرداد 1392

 

صفحه اصلی | معرفی | دفاتر و شعب | خرید و فروش | انبارداری | امور تحقیقاتی | محصولات | تقدیر نامه ها | اخبار | تماس با ما | نقشه سایت
Copyright © 2003-2004 Rafsanjan Pistachio Producers Co-operative ( RPPC.IR ).
All rights reserved..