ارتقاء سطح علمی و فراهم آوردن زمینه پیوند یافته های علمی دانشگاهیان با تولید کنندگان پسته از اهداف برگزاری جشن پسته است

مهندس میرحسینی دبیر جشن پسته شرکت تعاونی تولید کنندگان پسته رفسنجان گفت : هدف از برگزاری این همایش ارتقاء سطح علمی و فراهم آوردن زمینه پیوند یافته های علمی دانشگاهیان با تولید کنندگان پسته است .

مهندس میرحسینی افزود : همایش امسال با همکاری دانشگاه های ولیعصر(عج) و آزاد اسلامی , موسسه تحقیقات پسته کشور , اتاق بازرگانی استان , سازمان مدیریت صنعتی برگزار و از مقالات ارائه شده به همایش قبلی نیز استفاده خواهد شد .

دبیر جشن پسته با اعلام اینکه همایش علمی تخصصی آشنایی با فناوریهای نوین صنعت پسته به مدت یک روز برگزار می شود افزود : در بخش اول سخنرانی مقامات عالی رتبه کشوری خواهد بود در بخش سخنرانی های علمی , تخصصی و عمومی را خواهیم داشت و در جلسه بعد از ظهر ارائه مقالات و تشکیل کارگاههای آموزشی پیش بینی شده است .

مهندس میرحسینی در خصوص برگزاری جشن پسته نیز گفت : با همکاری ادارات و ارگانهای مربوطه و بهره گیری از تجارب سال گذشته 8 کمیته تخصصی شامل کمیته های اطلاع رسانی , مدعوین , تشریفات برگزاری , تدارکات پذیرایی , مالی تبلیغات و انتظامات تشکیل شده و فعالیت خود را آغاز نموده است .

دبیر جشن پسته رفسنجان گفت : از مقامات عالی رتبه کشور خصوصا از وزارتخانه های مرتبط با کشاورزی و تعاون برای حضور در این جشن دعوت شده است و یقینا سطح برگزاری جشن و همایش تخصصی در سطحی بالاتر از سال گذشته برگزار خواهد شد .

وی افزود :برگزاری با شکوه جشن پسته امسال زمینه ساز دریافت مجوز برگزاری جشنواره پسته در سال آینده خواهد بود و ما قادر خواهیم بود با بهره گیری از این جشن ها جشنواره پسته را با شکوه تمام برگزار کنیم و این حق از دست رفته مردم رفسنجان را اعاده نماییم .

دبیر جشن پسته رفسنجان با گرامیداشت هفته تعاون به تشریح جایگاه تعاون در اقتصاد کشور پرداخت و گفت : تلاش ما این است جشن پسته هر سال در هفته تعاون برگزار شود و امسال پیش بینی شده با همکاری اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی نمایشگاهی نیز از تعاونیهای برگزیده شهرستان و نمایشگاه ماشین آلات وادوات کشاورزی مرتبط با تولید و فراوری پسته در محل شرکت برگزار شود .

مهندس میرحسینی با تبیین اهمیت تولید پسته در اقتصاد ملی از شهرستان رفسنجان به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده در ایران و جهان یاد کرد و گفت : برگزاری جشنواره پسته حق قانونی مردم رفسنجان است اما در سالهای گذشته به دلیل عدم همکاری مسئولان شهرستان شاهد آن بودیم که بعضی از شهرهای دیگر که در تولید پسته در جایگاه رفسنجان نیستند موفق شدند با رایزنی در سطح استان و کشور جشنواره پسته را برگزار کنند و این رویداد ملی را به نام خود ثبت نمایند که این تعلل قابل انتقاد است .

وی افزود : ازنماینده محترم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی , فرماندار , امام جمعه و مدیران اجرایی شهرستان انتظار داریم مساعدت لازم را جهت برگزاری هر چه باشکوه تر جشن پسته به عمل آورند .

آقای میرحسینی افزود : این جشن تنها متعلق به شرکت تعاونی و سهامداران آن نیست بلکه متعلق به شهرستان رفسنجان به عنوان بزرگترین تولید کننده پسته در ایران و جهان است گرچه اکثر مردم رفسنجان و استان به نوعی عضو خانواده بزرگ تعاونی تولید کنندگان پسته رفسنجان هستند .

لازم به ذکر است جشنواره پسته رفسنجان 14 شهریور برگزار خواهد شدگلبانگ آزادی سه شنبه 22 مرداد 92

 

صفحه اصلی | معرفی | دفاتر و شعب | خرید و فروش | انبارداری | امور تحقیقاتی | محصولات | تقدیر نامه ها | اخبار | تماس با ما | نقشه سایت
Copyright © 2003-2004 Rafsanjan Pistachio Producers Co-operative ( RPPC.IR ).
All rights reserved..