جشن تولد وتولید شرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته برگزار شد

چهارشنبه 15/6/1391 همزمان با چهل و چهارمین سال تاسیس شرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته رفسنجان دفتر مرکزی این شرکت شاهد مراسم گوناگونی بود . 10صبح برگزاری همایش علمی بررسی چالش ها و موانع صنعت پسته ایران با حضور معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت ، جمع زیادی از مدیران ، کارشناسان و تجار استان کرمان ، ساعت 5 بعدازظهر نمایشگاه نهاده ها و ادوات کشاورزی و نمایشگاه عرضه مواد غذایی و شیرینیجات مرتبط با پسته با حضور آقای رحمانی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان افتتاح شد که مورد استقبال جمع زیادی از شهروندان قرار گرفت ، اجرای موسیقی سرنا و دف فضای این نمایشگاه را دلنشین کرده بود. ساعت 8 شب با تلاوت آیاتی از قران کریم و پخش سرود جمهوری مراسم جشن پسته آغاز شد و به مدت 4 ساعت ادامه داشت در آن گروههای موسیقی شهرستان و استان به اجرا پرداختند و گروه صدای تهران نیز متشکل از 10 هنرمند کشوری سنگ تمام گذاشتند و فضای شاد و مفرح برای مردم ایجاد کردند خانم الهام حمیدی بازیگر سینما، تلویزیون و تئا تر میهمان ویژه این مراسم بود استقبال مردم از این جشن باشکوه و کم نظیر به حدی بود که جایگاه پیش بینی شده برای مدعوین جوابگوی کثرت جمعیت نبود.

در این مراسم به یاد ماندنی که با نورافشانی همراه بود از خدمات و تلاشهای بنیان گذاران شرکت ، اعضا هیئت مدیره های قبلی و فعلی خصوصا" مرحوم آیت الله حاج شیخ محمد هاشمیان ، حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسین هاشمیان ، حجت الاسلام فلاح ، حجت الاسلام سید برهان حسینی ،حاج احمد هاشمیان ، مهندس حسین بزاز ، مهندس میرحسینی ، آقایان حسن خیراندیش و محمد رضا عباسی و مدیر عاملان قبلی آقایان حسین فلاح ، علی معین ، جلیل کیانی و محمد علی خیر اندیش تجلیل شد. مهندس محسن هاشمیان

تنها سخنران جشن تولد و تولید پسته مهندس محسن هاشمیان بود که برای خیرمقدم به هزاران شرکت کننده در مراسم وقتی به جایگاه آمد از همه دست اندرکاران برگزاری این مراسم با شکوه قدردانی کرد و گفت : در اسلام به شاد و با نشاط بودن تأکید شده و ما مصمم هستیم در آستانه فصل برداشت محصول و پس از ماهها تلاش طاقت فرسای کشاورزان و تولیدکنندگان ، جشن شاد و باشکوهی را برای آنها و خانواده های عزیزشان برگزار کنیم . وی افزود : شاد بودن باعث افزایش انرژی مثبت می شود و اثرات بسیار زیادی در روحیه و کارایی انسان دارد .

وی در تشریح فعالیتهای شرکت در سالهای گذشته گفت : در دهه 60 و 70 شرکت با 90 کشور جهان مبادلات اقتصادی و تجاری داشت ، پسته را صادر می کرد بهترین محصولات مورد نیاز سهامداران اعم از نهاده ها و اداوات کشاورزی ،خودرو ،لوازم خانگی و مواد غذایی وارد می کرد و با قیمت مناسب و اقساطی در اختیار سهامداران قرار می داد.

وی افزود شرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته در 4 نوبت به عنوان صادر کننده نمونه کشور معرفی شد و معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در همایش علمی بررسی چالش ها و موانع صنعت پسته که صبح امروز در شرکت برگزار شد گفت : ما به اینجا آمده ایم تا از این شرکت الگو بگیریم و در سایر نقاط کشور این چنین تشکل هایی را ایجاد کنیم . مهندس هاشمیان با تأکید بر ضرورت حفظ وحدت و یکپارچگی و پرهیز از اختلاف گفت : اگر دوباره متحد شویم و از این تشکل بزرگ مردمی که بزرگترین تعاونی تولیدی کشاورزی کشور است حمایت کنیم دوباره افتخارات گذشته نصیب این شهرستان خواهد شد شهری که اولین دستگاه MRI کشور در آن نصب و راه اندازی گردید.

آقای مهندس هاشمیان در پایان سخنانش این نوید را هم به سهامداران داد وگفت : کسانی که در سال گذشته به شرکت پسته تحویل داده اند به ازاء هرکیلو پسته خندان 1500 تومان و به ازاء هر کیلو پسته دهن بسته 750 تومان سود مازاد برگشت دریافت می کنند.

وی گفت : درهای شرکت برای تحویل پسته از هم اکنون باز است و انشاالله قیمت گذاری اوایل مهرماه انجام خواهد شد.

هفته نامه آیینه رفسنجان سه شنبه 21 شهریور ماه 1391

 

صفحه اصلی | معرفی | دفاتر و شعب | خرید و فروش | انبارداری | امور تحقیقاتی | محصولات | تقدیر نامه ها | اخبار | تماس با ما | نقشه سایت
Copyright © 2003-2004 Rafsanjan Pistachio Producers Co-operative ( RPPC.IR ).
All rights reserved..