معرفیدفاتر و شعبخرید و فروشانبارداریامور تحقیقاتیمحصولاتتقدیر نامه هااخبارتماس با مانقشه سایتEnglish
 
معرفی شرکت تعاونی
مجمع عمومی
هیئت مدیره
مدیر عامل
قائم مقام
معاونت ها
معاونت بازرگانی
معاونت مالی
معاونت اداری
معاونت فرهنگی
گالری عکس
     

تاسيسات و امكانات دفتري و ادري تعاوني

در كنار سياستگذاريهاي كلان براي بهبود صنعت پسته،تعاوني تاسيسات و امكانات ادري و فني وسيعي را بوجود آورده است كه با توجه به برنامه هاي كلان شركت طراحي و آماده بهره برداري شده است. اين امكانات در رفسنجان، برخي از شهرستانهاي استان كرمان، تهران و همچنين خارج از كشور ايجاد شده است.

دفتر مركزي شركت در رفسنجان در زميني به مساحت 50 هكتار واقع درجنب ميدان 22 بهمن اين شهرستان ايجاد شده است. اين مجموعه مجهز به همه امكانات اداري و فني ، سيلوها، كارخانجات فرآوري و خطوط مربوط به سورتينگ و بسته بندي و امكانات دريافت و انبارداري محصول و سيستم هاي توزين وغيره است. بيشترين بخش از كاركنان شركت در اين مجموعه سرگرم فعاليت هستند.

دفتر تهران كه فعاليتهاي مديريتي شركت را در داخل و خارج از كشور اداره مي كند در حقيقت بصورت ستادي مسئوليت ايجاد هماهنگي ميان همه بخش هاي داخلي و خارجي شركت را بر عهده دارد كه زير نظر هيئت مديره عمل مي كند.

شركت تعاوني براي نزديك كردن دسترسي اعضا به امكانات تعاوني اقدام به تاسيس دفاتري در ساير شهرهاي استان نيز كرده است كه بزرگترين آن در مركز كرمان ايجاد شده است. اين دفتر نيز در زميني به وسعت 43 هكتار، مشتمل بر سوله هاي نگهداري پسته، مجموعه اداري ، امكانات تحويل و ساير بخش هاي مربوط به امور مالي و غيره است. تعاوني هم چنين از يك ساختمان قديمي برخوردار است كه با درنظر گرفتن واحد جديد بيش از 5122 مترمربع زير بنا در اختيار دارد.

دفتر تعاوني در شهرستان زرند نيز يكي از واحدهاي فعال شركت است كه به كار جمع آوري محصول و انجام تعهدات مالي مربوط به آن است كه در زميني به وسعت 5 هكتار تاسيس شده است كه وسعت ساختمانهاي آن به 5850 مترمربع مي رسد. شعبه زرند نخستين شعبه شركت تعاوني است كه در سال 1363 تاسيس شده است.

سومين دفتر داخلي تعاوني در شهرستان انار قرار دارد كه از سال 1369 آغاز فعاليت كرده و داراي امكانات ادري و ذخيره سازي محصول در حدي است كه نياز باغداران محلي را برآورده مي كند.

سطح زيربناي واحدهاي اداري اين شعبه 2920 مترمربع است و سطح كل زمين در اختيار آن بيش از 16000 مترمربع است.

مركز خريد پسته در شهربابك يكي ديگر از دفاتر تعاوني است كه در سال 1374 تاسيس شده است. اين مركز نيز همه امكانات ادري و انبار و غيره براي جمع آوري محصول و خدمت دهي به اعضا در اختيار دارد. در اين دفتر 1041 متر مربع ساختمان، در زميني به وسعت 5122 مترمربع احداث شده است.

تعاوني در منطقه فردوسيه نوق نيز شعبه ديگري ايجاد كرده است. اين شعبه در سال 1375 تاسيس شده و امكانات انبار، باسكول و ساختمان ادري مناسبي در اختيار دارد كه در زميني به وسعت 3000 مترمربع تاسيس شده است. تعاوني هم چنين زميني به وسعت 20 هزار مترمربع در كشكوئيه رفسنجان دارد كه فعلا محصور شده و در آينده با احداث انبارهاي مناسب به مركز جمع آوري پسته تبديل مي شود. تعاوني داراي نمايندگي خريد در ساير شهرهاي مختلف مانند سيرجان، بردسير و نيريز است كه در فصل برداشت به كار جمع آوري و انتقال و انتقال خريداري شده شركت كمك مي رسانند.

 

عملكرد شركت تعاوني پسته رفسنجان از سال 1361 تاكنون

1

كل خريد پسته : 823 هزار تن

2

كل صادارت پسته : 738 هزار تن

3

كل ارز حاصل از فروش :2/150 ميليارد دلار

4

گشايش اعتبار جهت صنايع خودرو سازي داخلي:250 ميليارد دلار

5

فروش ارز و واريز نامه به صنايع دولتي و خصوصي : 231 ميليارد دلار

6

گردش عمليات بانكي : 1208 ميلياردتومان

7

مازاد برگشتي پرداختي به اعضاي تعاوني :40 ميليارد تومان

8

ارزش املاك و دارايي و دارايي شركت (كارشناسي شده ): حدود 100 ميليارد تومان


توضيح اينكه تعداد اعضاي تعاوني در اين مدت از1200 نفر به 70 هزار نفر افزايش يافته و ميزان دارايي هاي ثابت تعاوني از 82 ميليون تومان به بيش از 100 ميليارد تومان بالغ گرديده است. در ابتداي دوره ، شركت هيچ گونه صادراتي نداشته است.سرمايه گذاري شركت در خارج از كشور

توسعه صادرات، همواره يكي از اهداف اصلي شركت تعاوني بوده است. از آنجا كه يكي از بهترين راه هاي توسعه صادرات، مواد خوراكي معرفي و ارائه محصول با كيفيت مطلوب در بسته بنديهاي زيبا و بهداشتي است. شركت تعاوني در سال 1365 اقدام به احداث كارخانه بو دادن و بسته بندي پسته به نام (( پيستاكو)) د رشهر هامبورگ آلمان كرد كه در حال حاضر با توليد سالانه 7 هزار تن پسته در بسته بنديهاي متنوع كه به وسيله ماشين هاي تمام اتوماتيك صورت ميگيرد، توانسته است سبب جلب مشتريان زيادي در سراسر اروپا، روسيه ، چين و كشورهاي آسياي ميانه شود. اين كارخانه يكي از فعالترين و مدرن ترين كارخانه ها در نوع خود بوده وسهم بسزايي در معرفي پسته ايران به بازارهاي جهاني داشته است.

كارخانه فوق داراي 10 هزار مترمربع زمين، 1380 متر مربع ساختمان اداري( بخشي از آن در اجاره است)، 1840 مترمربع سالن توليد و 3200 مترمربع انبار دو طبقه است كه از ظرفيت مازاد اين انبار، براي نگهداري پسته خام شركت تعاوني به جاي انبارهاي اجاره اي استفاده مي شود. علاوه بر انبار وكارخانه فوق، شركت داراي يك منزل مسكوني با مساحت 648 متر مربع زمين و 324 متر مربع ساختمان در دو طبقه در حومه كارخانه است كه بخشي از آن در اجاره است.

 

 • طبق اساسنامه، تعاوني موظف است كه سود مازاد برگشتي حاصل از فعاليت خود را ميان اعضا تقسيم كند، كما اينكه در سالهاي گذشته حداقل 400 ميليارد سود مازاد برگشتي هاي بين اعضا تقسيم شده است.


صفحه اصلی | معرفی | دفاتر و شعب | خرید و فروش | انبارداری | امور تحقیقاتی | محصولات | تقدیر نامه ها | اخبار | تماس با ما | نقشه سایت
Copyright © 2003-2004 Rafsanjan Pistachio Producers Co-operative ( RPPC.IR ).
All rights reserved..