گزیده ای از عکس های مربوط به دوران آموزشی کشاورزان عضو تعاونی تولیدکنندگان پسته رفسنجان در شرکت تعاونی پسته رفسنجان با حضور رئیس جهاد کشاورزی رفسنجان

پنج شنبه 16 اسفند 1397
برگزاری دوره های مرتبط با آموزش باغداری پسته درشهرستان رفسنجان

شرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته رفسنجان به منظور پاسخگویی به تقاضای روزافزون باغداران شهرستان رفسنجان، مبادرت به طراحی و برگزاری دورههای آموزشی نموده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته رفسنجان در تاریخ 15/12/97 ساعت 4 بعدازظهر با حضور جمعی از کشاورزان و سهامداران ، در محل شرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته رفسنجان کلاس آموزشی با موضوع  " اهمیت محلول پاشی و استارتر اول فصل" با سخنرانی جناب آقای مهندس رضایی مدیریت جهاد کشاورزی رفسنجان برگزار شد.

از جمله مسائل مورد بحث در این کلاس آموزشی اهمیت استفاده از کودهای نیتروژن دار و زمان و میزان مصرف آنها با توجه به منطقه بندی رفسنجان ازنظر کیفیت آب و خاک، محلول پاشی عناصر روی و بر در اول فصل و نیز راهکارهایی برای مدیریت هر چه بهتر استفاده از کودهای سرپاش و استفاده از محلولهای کودهای ترکیبی (فروت ست) جهت استفاده راحت تر و بهتر از عناصر روی و بر و تاثیر بیشتر و بهتر این عناصر در بهبود کیفی و کمی محصول پسته بود.

در پایان کشاورزان با طرح سوالات خود و نیز مشکلات موجود در باغات پسته  و دریافت پاسخ  و راهکار مناسب به این جلسه پایان دادند.

با توجه به مطالب مفید مطروحه و همچنین استقبال خوبی که از جانب کشاورزان در این دوره دیده شده است، شرکت تعاونی تولید کنندگان پسته رفسنجان در نظر دارد این کلاسها را بصورت مستمر و منظم  جهت استفاده باغداران محترم رفسنجان در سال جدید ادامه دهد.

ضمنا علاقه مندان و افرادی که در جلسه حضور نداشتن می توانند مشروح این جلسات را در کانال تلگرامی شرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته رفسنجان به نشانی @rppc_rafsanjan دنبال کنند.